DEQX & DEQB TEMİZLEME SEPARATÖRÜ

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO1144
  • İLAN TARİHİ5 Ocak 2021

İlan Açıklaması

Konumu

DEQX & DEQB

TEMİZLEME SEPARATÖRÜ

Tahıl içerisindeki yabancı maddeleri ayrıştırmak için tasarlanmıştır.

Silo sasörü ön temizleme, temizleme separatörü ise ikinci temizleme bölümlerinde kullanılır. Tahıl içerisindeki çöp, başak, toz vekum gibi yabancı maddeleri ayrıştırır. Daha etkin temizlik istendiğinde, şase üzerine Yatay Aspirasyon Kanalı monte edilir.

Yatay Aspirasyon Kanalı, tahılı sasör içerisine girmeden önce, tahıl akışının tersi istikametine kuvvetli hava akımı yaratarak, tahıl içerisindeki yabancı maddeleri temizler. Tahıl içerisinde bulunan yabancı
maddelerin büyük bir çoğunluğu bu noktada arındırıldığından, sasör teloralarında (kasalarında) tıkanmalar olmaz ve sasörün daha etkin temizlik yapması sağlanır.

Separatör dört kat şeklinde tasarlanmıştır. Ürün separatör içerisine girerken 50%; + 50% oranında dağılımı yapılarak eşit şekilde eleme yüzeyine dökülür. Dört köşesinden özel elastiki çubuklarla asılmıştır. Motor tambur (gövde) üzerine bağlanmış ve balansı ayarlanabilen volant kasnak ile sorunsuz ve az enerji ile makinanın çalışması sağlanmıştır.

Eleklerin değişimi çok basit ve kolaydır. Makine ebatları küçük olmasına rağmen yüksek kapasitelerde çalışmaktadır. İhtiyaca göre değişik model ve tonaj seçenekleri mevcuttur.

Separatör çıkışına Hava Kanalı veya Radyal Tarar monte edilebilmektedir.